2012.08.11 Wodowanie w Vancouver książki: „Morskim szlakiem Polonii 2010-2011”

Bydgoski jacht „Solanus” pod dowództwem Kapitana Bronisława Radlińskiego dokonał wyczynu na miarę żeglarstwa światowego. W ciągu 502 dni żeglugi przepłynął dwie najtrudniejsze na świecie trasy żeglarskie, przez lody Arktyki Kanadyjskiej, Przejście Północno Zachodnie – „Northwest Passage” i groźny Przylądek Horn na południowym krańcu Ameryki. Jako pierwszy polski jacht i nieliczny na świecie opłynął dwie Ameryki w jednym rejsie w jednym sezonie nawigacyjnym.

W październiku 2010 roku gościliśmy ten jacht w Vancouver po zakończeniu odcinka, przepłynięcia Northwest Passage. Powitanie i pobyt jachtu był pod patronatem Konsula Generalnego RP w Vancouver, Krzysztofa Czapli. Koordynatorem powitania był Jerzy Kuśmider, który również jest współautorem książki o tym rejsie.

Vancouverskie „Wodowanie” książki odbyło się 11 sierpnia 2012 w gościnnym domu państwa Elżbiety i Jerzego Kuśmidera. Obecny był Konsul Generalny RP w Vancouver Krzysztof Czapla, grono znajomych i przyjaciół gospodarzy, którzy dwa lata temu byli zaangażowani w powitanie i pobyt s/y „Solanus” w Vancouver.

Więcej czytaj: 2012.08.11 Wodowanie w Vancouver książki – Morskim szlakiem Polonii 2010-2011

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s