2015.07 „Varsovią” na północ od Vancouver, Broughton Island

W tym sezonie letnim zatęskniłem do żeglugi po wodach rejonu Vancouver, ponieważ dwa ostatnie lata żeglowałem w lodowych rejonach.  Rok temu w lodach Arktyki kanadyjskiej – Northwest Passage a dwa lata temu na mojej „Varsovii” odwiedzałem lodowce Alaski:

Wielkie wyprawy, gonitwa żeby na czas dotrzeć i osiągnąć cel, jest pasjonująca, ale czasami ma się pragnienie pływania na tzw. luzie i odwiedzenie znajomych mieszkających na wyspach itp.

Na wiosnę zająłem się moją łódką, trochę zaniedbaną w ubiegłym roku. Praca na łódce, naprawy i modernizacja jest równie interesująca jak i samo żeglowanie. Oprócz dobrego malowania dna, zainstalowałem dodatkowe panele baterii słonecznych, podwajając dotychczasową moc. Umożliwiło to zainstalowanie prawdziwej lodówki, która bez zasilania z lądu i bez pracy silnika może mrozić w sposób ciągły, bez nadwyrężania akumulatorów. Podobnie jak domowa lodówka z zamrażalnikiem.

1 lipca zaplanowałem wypłyniecie w tzw. mój rejs roku, tym razem bez konkretnych planów wyprawowych. Rozważałem różne warianty, ale silne sztormowe wiatry, które wiały od połowy czerwca prawie bez przerwy z siłą od 15 do 45 węzłów z północnego zachodu, nie zachęcały do piłowania pod taki wiatr po otwartym oceanie.

 

Więcej czytaj: 2015.07 Varsovią na północ od Vancouver, Broughton Island

Zobacz filmy z mojego poprzedniego rejsu do Broughton Islands:
Cz.1 https://youtu.be/A1sTxDJB2NQ
Cz.2 https://youtu.be/0InRcaLR47M
Cz.3 https://youtu.be/Xo1_fDp3F80

08.06-JP34c - 900p

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s