2016.06 Onko-Sailing w Vancouver. Zebranie – Polski Klub Żeglarski w Vancouver. Prelekcja – Grupa Epizod

0 OnkoSailing Vancouver 0629-

Żeglarze w Vancouver gościli Halinę Nadolską, która jest jedną z trzech założycielek Onko-Sailing, to jest grupy polskich żeglarzy, głównie kobiet, których doświadczyła choroba nowotworowa.

1 OnkoSailing Flyer

9 czerwca 2016 Halina Nadolska była gościem na miesięcznym zebraniu Polskiego Klubu Żeglarskiego w Vancouver w domu Polish Veterans Association in BC.

W krótkich słowach przedstawiła cele działania i historię powstania tej grupy. Opowiedziała też o odbytych już rejsach pod banderką Onko-Sailing.2 0607-Była okazja do wspólnego zdjęcia z komandorem Klubu Januszem Królem (dolny rząd z prawej) oraz grupką polonijnych żeglarzy.

Podczas spotkania Halina opowiedziała o następnym rejsie pod szyldem Onko-Sailing, tym razem na Alaskę jachtem „Varsovia”, na który zaprosił kpt. Jerzy Kuśmider.

10 czerwca w marinie w centrum Vancouver, odbyło się podniesienie proporczyka Onko-Sailng oraz pożegnalne spotkanie, na które przybył Konsul Generalny RP Krzysztof Olendzki wraz z małżonką Joanną (na zdjęciu w środku) oraz grupka zaprzyjaźnionych żeglarzy.4 Fot Rysiek 0991Grupa Onko-Sailng działa przy Klubie RTW LOTTO Bydgostia, którego jacht „Solanus” płynął Morskim Szlakiem Polonii 2010-2011 i był uroczyście witany w Vancouver po przepłynięciu Northwest Passage. Powitanie było pod patronatem Konsulatu RP w Vancouver a koordynatorem był kpt. jachtu „Varsovia”. 

5 0645-Była okazja do przekazania Konsulowi RP w Vancouver pamiątkowego medalu/dukata Klubu  RTW LOTTO Bydgostia oraz książki o rejsie s/y „Solanus”.

6 Van.WhittierRejs do lodowców Alaski trwał 26 dni i przepłynięto 1,650 Mm z odwiedzeniem 27 miejsc z cumowaniem lub kotwiczeniem.

7 2299-Główna atrakcją rejsu było pływanie w lodach i podziwianie malowniczych growlerów.

8Podpływanie i oglądanie majestatycznych lodowców pozostanie na długo w pamięci.

9Dla atrakcji było też spacerowanie po „górze lodowej”.

10Dobijanie i kotwiczenie do pływającego lodu.

Jacht „Varsovia” pozostał w porcie Whittier na Alasce a załoga wróciła samolotem z Ancharage do Vancouver. Druga cześć rejsu, samotna żegluga kapitana i powrót jachtu do Vancouver rozpoczęła się za dwa tygodnie. (Relacje z całego rejsu czytaj: https://jerzykusmider.com/2016/08/23/2016-alaska-rejs-jachtem-varsovia/ )

Halina Nadolska po powrocie z Alaski zdążyła przed odlotem do Polski wygłosić prelekcje o Onko-Sailng, które zorganizowała vancouverska „Grupa Epizod” w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi.

Na spotkanie, w budynku Polish Veterans Association in BC, pomimo okresu wakacyjnego przybyło dużo osób.

12 salaHana opowiadała o powstaniu, działalności oraz rejsach Onko-Sailing. Podkreślała, że w chorobie nowotworowej bardzo ważna jest profilaktyka, leczenie oraz nie załamywanie się. Właśnie temu celowi służy motto ich grupy „żyj z pasją”. Na przykładzie swoich doświadczeń walki z rakiem przedstawiła, co czuje i do jakiej depresji może prowadzić choroba. Dlatego podkreślała, że „Rak to nie wyrok tylko diagnoza”.

13 Fot Rysiek 1736Słuchacze zadawali pytania, niektóre bardzo osobiste, na które Halina odpowiadała bez żadnego skrępowania. Dużo pytań dotyczyło zagadnień medycznych, na które odpowiadała jak doświadczony lekarz.

15 1262-Były też kwiaty dla prelegentki i miła rozmowa w kuluarach.

Więcej informacji o Onko-Sailing można czytać na stronie: www.onko-sailing.pl

 

Fotografie: Halina Nadolska, Ryszard Sławski, Jerzy Kuśmider

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s