2012.01.21 Żeglarze z Vancouver na Światowym Zlocie na Karaibach-Beef Island, BVI. Władysław Wagner Sailing Rally

W roku 2012 były trzy równe rocznice związane z Władysławem Wagnerem, pierwszym Polakiem, który opłynął świat pod żaglami: Setna rocznica jego urodzin. 80-ta rozpoczęcia wielkiego rejsu i 20-ta jego śmierci. Z okazji tych rocznic, rok 2012 ogłoszono „Rokiem Władysława Wagnera” i zaplanowano dużo imprez.

Największą imprezą z tej okazji był światowy zlot żeglarzy polonijnych i polskich w Zatoce Trellis na Wyspie Beef w archipelagu Brytyjskich Wyspach Dziewiczych w dniach 21-22 stycznia. Na wyspie tej Władysław Wagner mieszkał przez długie lata.

Na zlot ten przybyło ponad trzystu żeglarzy z Kanady, USA, Polski, Wielkiej Brytanii i innych państw – na jachtach czarterowanych lub własnych. Były też jachty z Polski. W Zatoce zakotwiczyło około 50 jachtów, na których powiewały polskie flagi, białe orły i barwy narodowe. Niepowtarzalny i imponujący widok, pierwszy raz w historii żeglarstwa polonijnego, na Karaibach z dala od Polski zgromadziło się tak dużo jachtów z polskimi załogami.

Więcej czytaj: 2012.01.21 Żeglarze z Vancouver na Światowym Zlocie na Karaibach-Beef Island, BVI. Władysław Wagner Sailing Rally

Zobacz filmy:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s