2011.10.03 Medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy

1 salaW Sali widowiskowej Bydgoskiego Pałacu Młodzieży odbyła się bardzo uroczysta impreza,

Oficjalne zakończenie rejsu jachtu „Solanusa”, który żeglował pod szyldem „Morskim Szlakiem Polonii 2010-11”. W ciągu 502 dni żeglugi, zdobył dwie najtrudniejsze na świecie trasy żeglarskie Northwest Passage i Przylądek Horn oraz opłynął dwie Ameryki.

Na imprezie obecna była Pani Wojewoda, prezydent miasta, prezesi i prezydenci różnych ważnych firm i organizacji, komandorzy i cała lokalna świta. 

W części oficjalnej odbyło się wręczanie medali, dyplomów i prezentów dla tych, którzy przyczynili się do powodzenia i szczęśliwego zakończenia wyprawy z pełnym sukcesem.

2 wreczenie medaluPrezydent miasta Bydgoszcz Rafał Bruski, również członek załogi na krótkim odcinku, wręczył mi „Medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy”: „za szczególne zasługi dla miasta Bydgoszczy”. Było to dla mnie wielkie zaskoczenie, że moja cegiełka, jaką dołożyłem do rejsu „Solanusa” reprezentującego miasto Bydgoszcz zostało tak bardzo docenione przez lokalne władze.

W podziękowaniu za medal wygłosiłem krótkie przemówienie, w którym przekazałem gratulacje i wyrazy uznania dla kapitana i załogi. Dodałem, że taka wyprawa byłaby niemożliwa gdyby nie olbrzymia liczba osób, które w większym lub mniejszym stopniu pomagały a ja dołożyłem do tego tylko swój niewielki wkład, z czego jestem dumny. Przede wszystkim podkreśliłem wybitne zasługi głównego koordynatora, Antoniego Bigaja – komandora klubu armatora jachtu. Mówiłem to przy oklaskach z sali, które zagłuszały moje słowa i musiałem przerywać moje przemówienie. W dalszej części mojej wypowiedzi przekazałem gratulacje i pozdrowienia od Konsula Generalnego RP w Vancouver Krzysztofa Czapli, pod którego patronatem odbyło się powitanie i pobyt „Solanusa” w Vancouver.

3 medalMedal wygląda bardzo okazale, wykonany jest z brązu i jest bardzo ciężki. Wiozłem go do Kanady w bagażu podręcznym. Podczas kontroli na dwóch lotniskach na rentgenach służb granicznych był wyraźnie widoczny i za każdym razem musiałem wyjmować go i pokazywać funkcjonariuszom bezpieczeństwa. We Frankfurcie funkcjonariusz kontrolujący mnie powiedział, że urodzony był w Bydgoszczy i wywiązała się miła rozmowa z nim oraz innymi kontrolującymi bagaże. Rozmowa ta wstrzymała kolejkę stojącą do odprawy. Była to promocja miasta Bydgoszcz, której na pewno nie przewidział prezydent miasta wręczając mi ten medal.

4 butelkaOd zarządu LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy, sponsora rejsu i klubu armatora jachtu dostałem dyplom z podziękowaniem za koordynacje pobytu „Solanusa” w Vancouver.

Do tego podziękowania dostałem wyjątkowo okazały i piękny prezent.

5 butelka 1Szklana butelka z modelem s/y „Solanus” w środku z pamiątkowym napisem: „Panu Jerzemu Kuśmider za koordynacje powitania i pobytu Solanusa w Vancouver w październiku 2010 roku, podziękowanie składa Zarząd Lotto-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy. Gdańsk 01.10.2011 r.”

6 dyplom

Więcej o tej imprezie, moich spotkaniach i rejsie w Polsce, czytaj:

https://jerzykusmider.files.wordpress.com/2018/05/2011-10-trzecie-powitanie-sy-e2809esolanuse2809d-spotkania-w-klubach-c5bceglarskich-w-polsce.pdf

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s