2018.01 Noworoczny, zimowy rejs jachtem „Varsovia”.

W Kanadzie i USA zima w tym roku bije wieloletnie rekordy: mróz, śnieg i sztormy. Co na to naukowcy od globalnego ocieplenia? Powinni chyba zamrozić swoje badania, bo mają do tego okazję np. zasypani śniegiem na Florydzie. Tak czy inaczej ja znowu zaraz po towarzyskim powitaniu Nowego Roku wsiadłem na moją łódkę i wypłynąłem w kilkudniowy rejs po okolicach Vancouver. Tydzień temu wygrzewałem się w Meksyku w temp. 30 st. C a teraz mam też 30 st, ale F, czyli na pograniczu naszego zero.1 8959Na początku było trochę zimno, ale deszcz nie padał to mogłem oglądać widoki, siedząc w kokpicie.2 8944Vancouver żegnał mnie słońcem, ale w dali pokazała się mgła.3 8951Niskie chmury, ale do nawigacji widoczność była wystarczająca.4 8999Ja w słońcu, ale nad brzegiem gęsta mgła. Lepiej trzymać się dalej od takiego brzegu.5 8954Na wysokich górach śniegu nie brakuje, a na dole, na wodzie przyjemnie podziwiać widoki z pokładu mojej łódki.6 8955Takie zimowe widoki mamy w Vancouver i okolicy7 8977Lepiej nie zbliżać się do takiego brzegu.13 8994Jak trzeba by wpłynąć w taką mgłę, to radar pomoże.8 8978

10 8984Słońce, wiatr i woda to jest to, co wielu widzi w żeglarstwie.14 9041Nie było zbyt dużo wiatru, ale żagle przydawały się.OLYMPUS DIGITAL CAMERAPowrót do Vancouver niestety był w deszczu, ale sprzyjający wiatr poprawiał nastrój.

W zeszłym roku w noworocznym rejsie stałem skuty lodem zobacz film, a w tym roku zamiast lodu było słońce, mgła i deszcz, czyli pogoda urozmaicona. Zabrakło tylko sztormu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s