2019.06.21 Arek Wlizło w Vancouver

1 3177Bardzo znany, szczególnie w środowiskach żeglarskich w Polsce, Kanadzie i USA, szantymen Arek Wlizło koncertował w Vancouver. Koncert zatytułowany „Spotkanie z piosenką żeglarską” zorganizowała organizacja Polish Veterans Association in BC.

21.06.2019 Arek Wlizlo w Vancouver PVA

2 3176Arek śpiewał i grał na gitarze utwory własne i innych znanych szantymenów. W śpiewane piosenki bardzo ciekawie wkomponowywał opowieści żeglarskie.

3 3145Licznie zebrana widownia żywo reagowała na ciekawe piosenki i komentarze artysty.

3a 3149Przybylo wielu żeglarzy z rejonu Vancouver i liczna polonia. Swoimi ciekawymi komentarzami i piosenkami przybliżył on tematy żeglarskie tym, którzy, na co dzień nie mają nic wspólnego z żeglarstwem.

4 3174Arek Wlizło przyleciał z Toronto do Vancouver głównie w celu żeglowania po wodach Kolumbii Brytyjskiej a koncert ten był przy okazji tego przyjazdu. Arek wyczarterował w Vancouver duży jacht, na którym za dwa dni ma wypłynąć z załogą przybyłą z Polski, USA i Kanady. Najpierw 10 dni pożegluje z jedną grupą z Vancouver do Port Hardy na wyspie Vancouver, gdzie będzie zmiana załogi a potem będzie powrót do Vancouver. Część załogi przybyła wcześniej do Vancouver i słuchała koncertu swojego kapitana.

5 3171Magda Górecka z załogi tego rejsu przekazała wiadomość od Grupy Onko-Sailing z Polski. Grupa ta dwa lata temu odwiedziła Vancouver i żeglowała na polonijnych jachtach. Było to podziękowanie dla mnie koordynatora ich pobytu i wszystkich tych, którzy przyczynili się do zorganizowania im pobytu i żeglowania w Vancouver. Więcej czytaj:

https://jerzykusmider.com/2017/05/27/onko-sailing-w-vancouver-wydarzenia-zwiedzanie-miasta-i-rejs-do-princess-louisa/

6 3159Arek śpiewał sławną piosenkę „Barmanka z Vancouver” i jak widać na zdjęciu miał też okazję poznać współczesną barmankę z Vancouver.

7 3156Była też okazja do różnych opowieści żeglarskich.

8 3180Na zakończenie było pamiątkowe zdjęcie: od lewej Wojciech Lenartowicz – Prezes Polish Veterans Association in BC, Arek Wlizło, Elżbieta Kuśmider – koordynator koncertu PVA in BC i ja Jerzy Kuśmider współorganizator oraz autor zdjęć i tego tekstu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s